Програма «ДОСТУПНІ ЛІКИ»

Постановою Кабінету Міністрів України № 152 від 17 березня 2017 року «Про забезпечення доступності лікарських засобів», наказами Міністерства охорони здоров’я України від 21 березня 2017 року №299 «Про внесення змін до Порядку гранично оптово-відпускних цін на лікарські засоби на основі референтних цін», від 21 березня 2017 року №298 «Про затвердження форми Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню» від 25 березня 2017 року « 325 «Про затвердження реєстру гранично-оптово-відпускних цін на лікарські засоби», від 25 березня 2017 року № 326 «Про затвердження форми примірного договору про відшкодування витрат понесених у зв’язку з відпуском лікарських засобів, вартість яких повністю чи частково відшкодовується» запроваджено урядову програму «Доступні ліки».

З 1 квітня 2017 року стартувала урядова програма «Доступні ліки».

«Доступні ліки» – це програма забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень від хронічних хвороб.

Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати БЕЗКОШТОВНО або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання, бронхіальна астма, діабет 2 типу.

Механізм роботи програми наступний: держава компенсує вартість лікарського засобу за найнижчою ціною, який подав заявку на участь в програмі «Доступні ліки». Саме такий препарат пацієнт отримає безкоштовно. Препарат, ціна на який не перевищує граничну оптово-відпускну ціну, пацієнт може отримати доплативши лише різницю між розміром відшкодування за упаковку та фактичною ціною препарату. Ціну, яку повністю відшкодовує держава, встановив уряд після того, як її визначило  Міністерство охорони здоров’я шляхом порівняння ціни на аналогічні міжнародні непатентовані назви у 5 сусідніх країнах України – Польщі, Словаччині, Угорщині, Чехії та Латвії.

Виходячи з можливостей бюджету та враховуючи потреби людей у ліках, до програми включено 239 лікарських засобів.

Ліки українських виробників — це препарати, виготовлені за всіма міжнародними стандартами, які експортуються до різних країн світу. Щодо імпортних ліків — то це переважно засоби європейського виробництва, а також індійські, ізраїльські та турецькі препарати.

Для отримання препаратів за програмою «Доступні ліки» необхідно звернутись до лікаря, отримати виписаний рецепт із зазначенням діючої речовини, прийти до аптеки та одержати ліки.

Актуальну інформацію, інформацію щодо аптек, які приймають участь в урядовій програмі «Доступні ліки», можна знайти за посиланням: http://health.kievcity.gov.ua/news/1842.html