Вакцинація – безпечний спосіб захисту від інфекцій.

Інших альтернатив (ефективних методів чи засобів) запобігання інфекційним захворюванням не існує.
Загартовування, повноцінне харчування та інші складові здорового способу життя дуже важливі для здоров’я дитини, але вони не можуть захистити її від інфекцій, проти яких проводиться вакцинація, та ускладнень, викликаних недугами внаслідок інфікування.
Часто альтернативою щеплень батьки вважають набутий після хвороби імунітет і віддають перевагу саме йому. Проте немає гарантії, що інфекційне захворювання, проти якого свого часу малюка не вакцинували, не призведе до ускладнень, інвалідності та, навіть, смерті дитини. Крім того, імунна стійкість на все життя виробляється тільки до деяких хвороб (кору, паротиту, краснухи), але вони можуть викликати ускладнення. Чи варто ризикувати?

Коли робити щеплення?

Щеплення дітям проти більшості інфекцій роблять у віці до півтора року. Малюка треба захистити ще до того, як він почне активно контактувати з іншими дітьми в дитячому садку чи на ігровому майданчику. Що більше дитина, яка не була щеплена, спілкуватиметься з іншими дітьми та дорослими, то вищим є ризик інфікуватися й захворіти.